Darmowy prąd dla domu, czyli fotowoltaika w Polsce

Dla niektórych osób termin fotowoltaika brzmi dość obco, a chodzi tutaj o pozyskiwanie energii z ekologicznych instalacji. Obecnie w Polsce aż 90% energii podchodzi z nieodnawialnych jej źródeł, czyli z elektrowni węglowych. Pamiętajmy jednak o tym, że zasoby te w końcu zostaną wyczerpane, a więc zainteresowanie się fotowoltaiką jest jak najbardziej wskazane i wręcz konieczne. Z całą pewnością jest to ekonomiczne rozwiązanie. Dlaczego?
Darmowy prąd dla domu, czyli fotowoltaika w Polsce

Połączone ze sobą ogniwa fotowoltaiczne tworzą panel fotowoltaiczny, dzięki czemu możemy wyłapywać energię słoneczną, która jest przekształcana w prąd elektryczny dla domu. Taką instalację podłącza się do sieci domowej, co pozwala na zasilanie wszystkich urządzeń. Co ważne, taki prąd posiada identyczne parametry, co prąd płynący z sieci elektromagnetyczne. Pamiętajmy jednak o tym, że w przypadku energii pozyskiwanej ze słońca jest ona czysta i darmowa. Posiadanie takich ogniw fotowoltaicznych sprawia, że nie musimy drżeć przed następną podwyżką cen energii. Co więcej, możemy liczyć na dofinansowania na systemy fotowoltaiczne oraz udzielenie kredytów, dzięki czemu taka inwestycja staje się coraz bardziej opłacalna.

Systemy fotowoltaiczne a wsparcie z zewnątrz

Dzięki dofinansowaniu można sporo zaoszczędzić. Mieszkańcy Warszawy mogą liczyć nawet na wsparcie w postaci redukcji kosztów realizacji inwestycji nawet do 40%. Maksymalna wartość dotacji w jednym wniosku nie może jednak przekroczyć 15 tys. złotych. Niektóre firmy wychodzą klientom na przeciw z kilkunastoprocentowym rabatem czy też możliwością rozłożenia kosztów inwestycji na korzystne raty i to bez uciążliwych formalności. Do dyspozycji mamy także leasing czy też kredyt bankowy.

Są także dotacje dla tych, którzy chcieliby zainstalować minielektrownię na swojej działce. Nawet instytucje publiczne wyciągają pomocną dłoń do osób prywatnych i przedsiębiorców, oferując im dotacje na fotowoltaikę. Na ich korzyść przemawiają względy ekonomiczno-ekologiczne i nieustannie zmniejszające się zasoby naturalne. Tak więc można cieszyć się darmową energią i jednocześnie chronić środowisko naturalne.

Dodaj komentarz