Dlaczego warto korzystać z energooszczędnego oświetlenia?

Oświetlenie energooszczędne znane jest już od dobrych kilku lat. Choć początkowo sięgały po nie przede wszystkim osoby przesadnie dbające o środowisko lub chcące obniżyć wydatki związane z kosztem prądu, z czasem stały się niezwykle popularne.

Żarówki energooszczędne

Popularne kilka lat temu i wciąż używane w wielu gospodarstwach domowych. Cechą charakterystyczną niektórych żarówek tego typu jest stopniowe zwiększanie się intensywności światła. Ma to zapobiegać zużywaniu dużych ilości energii przez ciągłe zapalanie i gaszenie światła. Ten rodzaj oświetlenia energooszczędnego wciąż jest często używany, głównie ze względu na oszczędność prądu i mniejsze koszty prądu. Każdy w końcu wie, że marnowanie prądu jest nie tylko nieopłacalne, ale również nieekologiczne.

Oświetlenie LED

Lampy LED to obecnie najpopularniejszy i najbardziej wydajny typ oświetlenia energooszczędnego. Używa się ich w dużej liczbie gospodarstw domowych, zarówno jako główne źródło światła, jak i dodatkowe oświetlenie. Technologię LED stosuje się również w różnorakich latarkach, a także w przemyśle kosmetycznym, jako główny element specjalnych lamp, używanych do utwardzania hybrydowych lakierów do paznokci. Jako lampy energooszczędne, LED pozwala na zaoszczędzenie na prądzie, jak i zużywanie mniejszej ilości prądu. Tego typu lampy są również bardzo wydajne, jako że mogą palić się bez przerwy przez nawet 50 tysięcy godzin.

Dodaj komentarz