Jak odmienić swój ogród za pomocą oświetlenia?

Światło to równie istotny element aranżacji jak meble, rabaty kwiatowe czy kamienne ścieżki, a lampy ogrodowe o ciekawej formie mogą być nie tylko efektowną dekoracją, ale też wyjątkowo praktycznym dodatkiem. Podkreślą urok ulubionych kwiatów czy skalniaków, a jednocześnie oświetlą ścieżkę; łatwo za ich pomocą stworzyć klimatyczną i jasną strefę relaksu, idealną na długie letnie wieczory. Jak więc wykorzystać pełny potencjał lamp ogrodowych?

Lampy ogrodowe stojące - funkcjonalność i estetyka

Lampy ogrodowe stojące – funkcjonalność i estetyka

Nowoczesne lampy ogrodowe cechują się połączeniem funkcjonalnych rozwiązań i oryginalnego designu. Dzięki temu odnajdą się w niemal każdym ogrodzie. Modele stojące są idealne do oświetlenia krawędzi ścieżki bądź otoczenia nimi stolika z krzesłami, by podczas wieczornych spotkań z przyjaciółmi w ogrodzie rozjaśniły najbliższe otoczenie i stworzyły wyjątkowy klimat. To świetne rozwiązanie do ogrodów, w których nie ma możliwości zastosowanie lamp ściennych czy kinkietów. W ofertach znanych producentów, jak chociażby new garden, znajdują się najczęściej modele o różnych wysokościach, co zapewnia dużą elastyczność podczas tworzenia aranżacji ogrodowych.

Jak odmienić swój ogród za pomocą oświetlenia?

Lampy dekoracyjne – nie tylko piękne

Główną funkcją lamp dekoracyjnych jest oczywiście dodawanie uroku ogrodowi. Małe punkty świetle umieszczone na rabacie przyciągają spojrzenia, a lampy do kompozycji roślinnych emitują ciepłe, przytłumione światło, dzięki któremu kwiaty rozkwitające po zmierzchu prezentują się niemal baśniowo. Jednak takie oświetlenie może pełnić kilka funkcji. Nadaje się do umieszczenia na tarasie, nawet w donicy, więc stanie się również funkcjonalnym oświetleniem poprawiającym widoczność, z kolei lampy ogrodowe kule doskonale sprawdzają się jako światło przy ścieżkach czy przejściach – są na tyle jasne, że niwelują ryzyko potknięcia się w ciemnościach.