Jakie są rodzaje lamp ulicznych?

Oświetlenie uliczne powinno zapewniać bezpieczeństwo i dobrą widoczność w nocy. Stosuje się je nie tylko na głównych drogach, ale też między innymi w dzielnicach mieszkaniowych, na terenach przemysłowych i parkingach. 

Jakie są cechy właściwego oświetlenia ulicznego?

Lampy drogowe powinny generować taką ilość światła, by kierowca widział w nocy całą drogę, chodniki i pobocze i był w stanie prawidłowo kierować pojazdem. Źródła światła powinny być ustawione pod optymalnym kątem względem powierzchni jezdni. Ważne jest, by oświetlenie uliczne miało charakter stały i niczym niezakłócony. Chcąc dbać o bezpieczeństwo, wszelkie usterki należy naprawiać jak najszybciej.

Dobre jakościowo lampy dostępne są na stronie internetowej sklepu Hurtownia Światła.

Rodzaje lamp ulicznych

Latarnie żarowe posiadają bardzo wytrzymałe obudowy, aluminiowe odbłyśniki i szklane klosze. Można montować je w kilku różnych pozycjach na wysięgnikach lub słupach. Wymagają okresowej konserwacji oraz wymiany żarówek.

Lampy uliczne led są energooszczędne, emitują silne światło i cechują się długą żywotnością. Ich obudowy są odporne na warunki zewnętrzne, więc nie wymagają kosztownej konserwacji.

Solarne i solarno-witatrowe światła uliczne przekształcają energię natury w elektryczną. Często stosuje się je na drogach wiejskich i gminnych. Są przyjazne dla środowiska, tanie w utrzymaniu i wykorzystują nowoczesne technologie. Lampy z panelami słonecznymi posiadają również funkcję magazynowania energii, więc oświetlają drogi nawet w pochmurne dni.

Światła uliczne to kluczowy element dla bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach w nocy. Inwestycja w efektywnie działające lampy to obowiązek organów zarządzających drogami oraz właścicieli dużych terenów, na których obywa się ruch uliczny po zmroku.