Moda na oświetlenie halogenowe z reflektorem

Oryginalne halogeny z reflektorem biją rekordy sprzedaży, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem. Producenci oferują halogeny w wielu różnych mocach i z różnymi kątami skupienia światła, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie oświetlenie halogenowe wybrać?

oświetlenie halogenowe

Reflektory halogenowe odbijają nie tylko światła, ale również ciepło, które wytwarzane jest przez żarnik. Jeżeli chodzi o aluminiowe reflektory to odbijają one nawet 95% ciepła i 100% światła. Sporym problemem może okazać się nadmierne nagrzewanie oświetlanych powierzchni. Aby pozbyć się tego problemu warto postawić na specjalne żarówki halogenowe z reflektorami dichroicznymi, które przepuszczają jedynie 66% ciepła od tyłu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie halogeny dichroiczne stosowane są właśnie w sufitach podwieszanych. Mowa tutaj o popularnych halogenach sufitowych, czyli tzw. oczkach halogenowych.

Nowoczesne halogeny liniowe

Powyżej opisane halogeny sufitowe to nie jedyne rozwiązania. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają halogeny liniowe, które przeznaczone są przede wszystkim do lamp i projektorów. Halogeny tego typu posiadają własny odbłyśnik. Godne polecenia są przede wszystkim halogeny liniowe z projektorach z detektorem ruchu, które bez żadnego większego problemu można wykorzystać jako oświetlenie bezpieczeństwa przed posesją. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że oświetlenie halogenowe o mocach powyżej 500W wymaga poziomej pozycji świecenia.