Niezwodne, wodoszczelne taśmy ledowe

Taśma LED to elastyczny pasek na powierzchni którego znajdują się świecące w różnych barwach diody. Elementy te można obecnie spotkać w wielu gustownie urządzonych wnętrzach. I nic w tym dziwnego, gdyż paski led nie tylko dodają niesamowitego uroku, lecz także potrafią służyć niezawodnie przez długi czas.

Jak zbudowane są taśmy ledowe?

Taśmy wyposażone w diody ledowe posiadają podkład, który to ma strukturę PCB. W jej skład wchodzą aluminiowe ścieżki, którym to dostarczana jest odpowiednia energia elektryczna. Każdy z emiterów posiada osobny rezystor, a jego zadaniem jest przede wszystkim redukcja napięcia elektrycznego, które to jest doprowadzane do wszystkich diod.

taśmy ledowe

Niezwykle ważnym elementem każdej taśmy LED jest warstwa klejąca, która to ma za zadanie ułatwienie montażu na wybranych powierzchniach.

Wszystkie oferowane na rynku taśmy posiadają stosowne certyfikaty, dzięki którym potrafią świecić efektownym światłem przez wiele długich lat.

Niezawodne taśmy wodoszczelne

Pośród wielu oferowanych taśm ledowych ogromnym zainteresowaniem wśród tysięcy klientów cieszą się niezawodne oraz praktyczne podczas użytkowania taśmy wodoszczelne. Są one ukryte w przezroczystym, silikonowym etui, który to jest na tyle gruby, że tego rodzaju taśma działa niezawodnie nawet podczas stałego zanurzenia w wodzie. Ponadto jest ona bardzo odporna na przenikanie kurzu, pyłu oraz wielu innnych zanieczyszczeń.

Poszczególne paski wodoszczelne świecą zazwyczaj pięknym, białym światłem. Znalazły one powszechne zastosowanie jako oświetlenie dekoracyjne fontann, basenów oraz kabin prysznicowych.

Długa żywotność taśm ledowych wodoszczelnych sprawia, że można nimi się cieszyć przez długi czas.