Nowoczesne oświetlenie – jak oświetlić salon?

Salon jest wizytówką domu. Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie, które wyeksponuje zalety naszego salonu. Jak oświetlić salon, by był funkcjonalny oraz elegancki?

Oświetlenie górne

Najważniejszym, podstawowym oświetleniem nadal jest oświetlenie górne. Warto jednak zastanowić się jak można oświetlić salon nie wykorzystując jedynie tradycyjnego żyrandola, który musi wisieć na środku pokoju.

Namat oświetlenie to żyrandole które można powiesić w bardzo różnych konfiguracjach. 2 żyrandole powieszone w końcach salonu, zapalane oddzielnie bądź razem pozwolą uzyskać oświetlenie, które będzie bardzo jasne, bądź delikatne i nastrojowe. Takie umieszczenie żyrandoli jest dużo ciekawsze wizualnie niż tradycyjny pojedynczy żyrandol.

namat

Oświetlenie na szynie idealnie sprawdzi się nad stołem w salonie. Stół jest miejscem, które musi być dobrze doświetlone, a szyny Namat o 3 bądź 5 źródłach światłe dają duże możliwości.

Lampy podłogowe

W każdym salonie musi być wydzielone ciche miejsce, w którym można usiąść, odpocząć, czy poczytać książkę. Namat lampy podłogowe pozwolą na wydzielenie ustronnego miejsca. Oświetlenie Namat podłogowe jest nie tylko nastrojowe, ale również funkcjonalne.

Oświetlenie punktowe

Lampy Namat, kinkiety, reflektory to wszystko tworzy piękne oświetlenie punktowe, które jest idealne by wyeksponować rodzinną galerię zdjęć, piękny obraz, czy plakat na ścianie salonu.

Oświetlenie punktowe jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem skierowania uwagi gości na ciekawy element wystroju wnętrza, jakim jest elegancka ściana.

Zastosowanie kilku różnych źródeł światła pozwoli na uzyskanie ciekawego wnętrza. Światło jest jednym z elementów, który idealnie tworzy klimat mieszkania. Stosując kilka źródeł światła można zaaranżować interesujące, niebanalne wnętrze, które będzie zachwycało.