Odpowiednie oświetlenie na działce

Odpowiednie oświetlenie na działce zapewnia nam większe poczucie bezpieczeństwa, ale też jest czymś bardzo praktycznym i funkcjonalnym – zwłaszcza zimą, kiedy naprawdę szybko robi się ciemno. Chcąc jednak efektywnie oświetlić wjazd do garażu, podjazd, drzwi wejściowe czy też bramę powinniśmy wybierać wysokiej jakości lampy, które po pierwsze – będą wytrzymałe na mróz i inne niesprzyjające warunki atmosferyczne, ale też które będą odpowiednio duże i estetyczne.

Jaki rodzaj lamp sprawdzi się w praktyce?

Rosnącą popularnością cieszą się różnego rodzaju lampy solarne, które są tak naprawdę samowystarczalne. Ponieważ czerpią energię ze słońca – można ustawić je w dowolnym miejscu bez konieczności ciągnięcia przewodów elektrycznych.

– Lampy solarne dzięki polikrystalicznym panelom słonecznym mogą w dzień magazynować spore ilości energii do specjalnych, umieszczonych w lampie baterii po to, aby taka lampa mogła świecić w nocy. Jej moc oraz to ile będzie świecić zależy od wielkości lampy, mocy żarówek oraz umieszczonych wewnątrz baterii, a także od wielkości panelu słonecznego.

– Bardzo dobrym produktem jest lampa solarna z czujnikiem ruchu. Tego typu lampy nie świecą cały czas co naraziłoby je na szybkie wyczerpanie naładowanych baterii. Lampy solarne z czujnikiem ruchu zapalają się tylko wtedy, kiedy w zasięgu czujnika coś się poruszy. Różnego rodzaju lampy posiadają różne czujniki, a tym samym ich zasięg może różnić się w zależności od modelu.

Dodaj komentarz