Oświetlenie do nowoczesnych wnętrz

Wykończenie mieszkania lub domu w dzisiejszych czasach wymaga sporo czasu. Zaczynając od projektu poprzez wszelkie instalacje, a kończąc na doborze oświetlenia na korytarzu musimy zmierzyć się z wieloma wyzwaniami.

Wybór odpowiedniego oświetlenia

Dobierając oświetlenie Globo do wnętrza warto wcześniej zastanowić się jakie zadanie ma ono spełniać. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że nie każdy rodzaj oświetlenia będzie się dobrze prezentował w danym pomieszczeniu. Klasyczne wnętrza mogą się gryźć z nowoczesnymi industrialnymi lampami i odwrotnie.

Patrząc na asortyment wielu producentów oświetlenia, Globo prezentuje szeroką gamę produktów. W sklepie można wyróżnić:

  • lampy sufitowe,
  • lampy stołowe,
  • lampy wiszące,
  • lampy ścienne,
  • lampy podłogowe,
  • reflektory

Na czym się skupić przy wyborze oświetlenia

Przy wyborze światła warto brać pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim trzeba skupić się na mocy, barwie oraz natężeniu światła.

Moc żarówki jest zależna od konkretnego rodzaju żarówek. Przy lampach stojących stosuje się żarówki o mocy od 40 do 50 W, w lampach naściennych jest to ok. 25 W, a w modelach wiszących jest to z kolei nawet 75 W.

Odpowiednie dopasowanie barwy światła do konkretnego pomieszczenia jest bardzo ważne, ponieważ może ono wpływać na nasze samopoczucie,a co za tym idzie produktywność. Do miejsc, gdzie jesteśmy aktywni stosuje się żarówki zimnobiałe o mocy od 4600 do 6500 K, które pobudza do działania, natomiast barwa cieplejsza często występuje na przykład w lampach nocnych w sypialni, by pomóc nam się wyciszyć pzed snem.

Jeżeli chodzi o natężenie światła to najważniejszą kwestią do zapamiętania są jednostki.