Oświetlenie ledowe i jego zalety

Dlaczego warto postawić na oświetlenie ledowe? Przede wszystkim dlatego, iż jest to bardzo dobra inwestycja. Wynika to z tego, że czas eksploatacji żarówek ledowych jest nawet dziesięciokrotnie dłuższy niż żarówek tradycyjnych.

Choć te są tańsze od ledowych, to wymieniać trzeba je znacznie częściej. Jakie jeszcze zalety wiążą się z oświetleniem ledowym?

Efektywność żarówek LED

Jedną z największych zalet żarówek H7 ledowych jest ich wysoka efektywność. Mowa tu o ilości dostarczanej energii, która przekształcana jest w światło widzialne. Wynosi ona nawet 80-90% W przypadku tradycyjnych żarówek jest to zaledwie ok. 10%.

Żarówka H7

Resztę energii żarówki tradycyjne wydalają po prostu w postaci ciepła. Dzięki temu żarówki reflektorowe LED nie nagrzewają się, a to sprawia, iż są dużo bezpieczniejsze.

Trwałość żarówek LED

Mówiąc o zaletach żarówek ledowych nie można nie wspomnieć o ich trwałości. Tradycyjna żarówka wystarcza zwykle na ok. 1000 – 2000 godzin świecenia.

W przypadku ledowych żarówek reflektorowych jest to nawet 15 000 – 20 000 godzin świecenia. Różnica jest zatem ogromna. Istotne jest również to, że żarówki ledowe odporne są na częste włączanie i wyłączanie światła.

Dobrej jakości żarówki ledowe cechuje cykl włączeniowy wynoszący nawet do 100 000. Wynika to z faktu, iż żarówki ledowe nie zawierają w swojej budowie delikatnych części mechanicznych, jak choćby żarnik lub szkło.

Dzięki temu są również odporne na drgania i uszkodzenia. Jak zatem widać, oświetlenie ledowe to dobra inwestycja na wiele lat.