Prąd kosztuje, więc nie marnuj go niepotrzebnie

Kto nie chciałby płacić za prąd mniej? Chyba nie ma osoby uśmiechającej się na widok rachunku za energię elektryczną, dlatego też wszelkie sposoby na zmniejszenie widniejących na nich kwot są jak najbardziej mile widziane. Jeśli więc uważasz, że prąd kosztuje za dużo, spróbuj to zmienić chociaż w pewnym stopniu. Z całą pewnością lubimy się otaczać nowinkami technologicznymi, jednakże wszystko to kosztuje. Jak zatem oszczędzać energię?

Sprawdź, jakie urządzenia są najbardziej energochłonne 
W naszych domach nie brakuje tak zwanych pożeraczy prądu, które w dużym stopniu przyczyniają się do nadwyrężenia naszego budżetu. Można zaliczyć do nich chociażby konsole do gier, czajniki elektryczne i ekspresy do kawy. Okazuje się, że zużywają one prąd nawet wtedy, gdy ich nie używamy, czyli w trybie stand-by. Jeśli na komputerze, dekoderze, wieży, telewizorze czy też telefonie świeci się lampka, oznacza to, że urządzenie cały czas pobiera mniej lub więcej energii elektrycznej, narażając nas na niepotrzebne koszty. Warto więc pamiętać o tym, aby odłączać nieużywane sprzęty od źródła prądu. Wówczas można liczyć na oszczędności z rzędu nawet kilkuset złotych rocznie.

Problem z ciągle rozładowanym smartfonem, który krzyczy o następną porcję energii?
Tablety i komórki to urządzenia, z którymi praktycznie się większość z nas nie rozstaje. Niestety im większy wyświetlacz, tym szybciej takie sprzęty się rozładowują. Jeśli więc chcemy zaoszczędzić energię elektryczną i przedłużyć wytrzymałość baterii, to warto obniżyć jasność wyświetlacza. Dodatkowo warto ustawić opcję jak najkrótszego czasu oczekiwania, aby wyświetlacz wyłączał się jak najszybciej. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, które aplikacje pobierają najwięcej prądu i w miarę możliwości odinstalować je, jeśli nie są nam niezbędne. Z całą pewnością warto również przejść na tryb oszczędzania energii, dzięki czemu automatycznie zostaje obniżona wydajność procesora i wyłączone zostają wibracje, które zużywają sporo energii. Kolor tła również zostanie zmieniony i wyświetlacz staje się ciemniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *