Taśmy LED

Taśma ledowa to rząd połączonych ze sobą ledowych diod. Ma ona swoje zastosowanie w wielu wnętrzach i można ją montować na wiele różnych sposobów.

Zastosowanie taśmy LED

W miejscu, które chcemy dodatkowo doświetlić stosowana jest taśma LED z diodami SMD, które świecą światłem białym ciepłym lub zimnym. Taką taśmę można zamontować nad biurkiem, lustrem lub aby dodatkowo oświetlić korytarze i przy krawędziach schodów.

https://hurtownia-swiatla.pl/zrodla-led

Do dekoracji wnętrz używana jest taśma LED RGB, która świeci trzema barwami, jak wskazuje jej nazwa. R- red- czerwony, G- green- zielony i B- blue- niebieski. Te trzy barwy umożliwiają otrzymanie dowolnej barwy światła.

Ledowe oświetlenie

Dzięki tej listwie można zmieniać wygląd wnętrza w każdym momencie. Taśma LED RGB nadaje się do oświetlenia długich korytarzy lub ozdobienia pokoju dziecięcego czy brzegu wanny.

Zalety i wady taśm ledowych

Pierwszą z zalet taśmy LED jest łatwy i szybki montaż, dzięki jej elastyczności i możliwości cięcia można ją montować w każdym nawet najmniejszym i mało dostępnym miejscu. Używając taśm LED dbamy o środowisko, ponieważ są one ekologicznym rozwiązaniem na oświetlenie wnętrz, a przy okazji są energooszczędne.

Wadami listwy LED jest mała intensywność światła co oznacza, że mogą być one elementem doświetlającym wnętrze, a nie ich głównym oświetleniem. Taśmy LED często mogą się nagrzewać, co może skrócić ich czas użytkowania, a także pogorszyć jakość światła z nich płynącego.

Budowa diody

Dioda w taśmie LED SMD zbudowana jest z jednego czipa, który świeci światłem białym zimnym lub ciepłym.

Dioda w taśmie RGB ma trzy czipy, które umożliwiają świecenie listwy w dowolnym kolorze. Do sterowania listwą RGB potrzebny jest kontroler.