Dodatkowe źródła światła w domu – jak wykorzystać klinkiet?

Prawidłowe oświetlenie w mieszkaniu zapewnia nie tylko wyjątkowy klimat, ale także komfort przebywania. Niektóre pokoje z samego umiejscowienia są dosyć jasne, inne z kolei wymagają dużej ilości sztucznego światła. Rozjaśnić pokój można na przykład przy pomocy wiszącego, dużego żyrandola ale dobrym pomysłem są także dodatkowe punkty świetlne.

Boczne lampki – wyjątkowy klimat i źródło światła

Lampy ścienne mogą przyjmować różną formę. Najczęściej klinkiet skierowany jest ku górze, jednak istnieją też rozwiązania kierujące strugę światła w dół. Montując lampę na ścianie, w zależności czy ma ona stanowić jedyne źródło światła, czy ma pełnić funkcję pomocniczą, należy przemyśleć wysokość montażu. Zazwyczaj przyjmuje się, że prawidłowo zamontowane oświetlenie boczne znajduje się na wysokości około dwóch metrów.

Klinkiety – pojedyncze czy w parach?

W zależności od tego, gdzie lampy będą montowane, może być różna ich ilość. Wskazówki dotyczące gustownego designu wskazują na przykład, iż montując oświetlenie ścienne przy łóżku, warto zamontować dwie lampi. Z kolei jeżeli ma to być jedynie oświetlenie pomocnicze w przedpokoju, to w zupełności wystarczający będzie pojedynczy punkt świetlny, podobnie w przypadku montażu lampki nad biurkiem.

Dodaj komentarz