Kabel yakxs 5×35 – do czego służy?

Kabel elektroenergetyczny to rodzaj przewodu elektrycznego, izolowanego, który może mieć jedną albo dwie żyły. Otoczony on jest powłoką, która chroni przed przedostaniem się wilgoci albo innych szkodliwych substancji. Zabezpiecza izolację przed uszkodzeniami mechanicznymi czy też porażeniem prądem.

Budowla kabla elektroenergetycznego

kabel yakxs 5x35

Kabel taki zbudowany jest z izolacji zewnętrznej, oplotu, czyli ekranu, izolacji wewnętrznej i przewodu miedzianego. Może mieć jedną lub wiele żył, które najczęściej wykonane są z aluminium, albo miedzi. Aluminiowe są zdecydowanie tańsze w eksploatacji niż miedziane, przy jednoczesnym przewodzeniu takiej samej mocy prądu. Miedziane kable natomiast są trwalsze.

Zastosowanie kabla yakxs 5×35

Kabel yakxs 5×35 to kabel elektroenergetyczny, który służy do przesyłania energii elektrycznej. Stosowany jest do pracy w urządzeniach energetycznych w zakładach przemysłowych, lokalnych sieciach zasilających oraz elektrowniach.

Do czego jeszcze służy kabel yakxs 5×35?

Kable te wykorzystać można również do ułożenia ich na stałe wewnątrz pomieszczeń, a także na zewnątrz, bezpośrednio w ziemi i w kanałach kablowych. Dzięki zastosowaniu polietylenu, usieciowanego na izolację żył, można uzyskać lepsze parametry elektryczne, a także mniejsze wymiary, wagę kabli niż w przypadku kabli w izolacji z polwinitu.

Gdzie kupić kable yakxs 5×35?

Kabel yakxs, w różnych rozmiarach ,można kupić w każdym sklepie lub hurtowni elektrycznej, stacjonarnie lub online, z dostawa wprost na budowę.