Kinkiet LED dający przytulne światło w pomieszczeniu

Wysokiej jakości renowacja wymaga starannego doboru opraw oświetleniowych. Lampy ścienne, czyli inaczej kinkiety, są dość często stosowane we wnętrzach mieszkalnych. Ich zaletą jest miękkie, ciepłe światło, które tworzy wyjątkową przytulność. Alternatywą dla lamp ściennych są lampy podłogowe i stołowe. Te pierwsze zajmują miejsce na podłodze, te drugie nie zawsze współgrają z ogólną koncepcją projektu.

Zalety lamp ściennych

  • Nowoczesne kinkiety LED są piękne i funkcjonalne;
  • Dzięki nim stworzysz w pomieszczeniu atmosferę harmonii i komfortu;
  • Stworzysz określony efekt, wpływając na wysokość sufitu;
  • Przyczyniają się do podziału na strefy.

Jak wybrać kinkiety do pomieszczenia?

Przede wszystkim kinkiety na ścianę powinny być dobrane do stylu wnętrza. Kinkiety są często łączone z żyrandolem lub lampą sufitową. Ich wygląd może harmonizować z meblami lub wystrojem wnętrza. Wyróżnia się modele otwarte i zamknięte, z kloszami w różnych kształtach – od prostych geometrycznych, przez motywy kwiatowe, po kinkiety w kształcie świec lub lampy z mini abażurami.

Ze względu na miejsce montażu, kinkiety dzielą się na te przeznaczone do salonów i te, które mogą być stosowane w łazienkach. Najczęściej stosowany jest kinkiet, który może być używany w kuchni. Najczęściej spotykane typy kinkietów to:

kinkiety na ścianę
  • Po obu stronach lustra;
  • Nad kanapą;
  • Nad łóżkiem.

Klosze lamp do pokojów dziecięcych mogą mieć postać zabawek lub postaci z kreskówek. Klosze i same lampy mogą być wykonane ze szkła, metalu, kryształu lub tworzywa sztucznego. W ten sposób można stworzyć harmonijny styl i podkreślić symetrię, która jest niezbędna, jeśli chce się osiągnąć określony styl w przestrzeni.