Lampa stojąca: praktyczny dodatek do Twojego salonu!

Uzyskanie stylowego i wygodnego wnętrza wymaga dbałości o najmniejsze detale. W przypadku salonu należy wziąć pod uwagę jego funkcje – gościnną i wypoczynkową. Oznacza to, że aranżacja powinna sprzyjać odpoczynkowi, ale też być strefą, gdzie można wygodnie ugościć odwiedzających nas znajomych. Jednym z istotnych elementów jest oświetlenie, którego wybór jest na prawdę bogaty. Możemy przebierać pomiędzy lampami stojącymi, sufitowymi, a także ściennymi. 

Wybór oświetlenia do salonu! 

Choć lampy mają swoją podstawową funkcje oświetlania, to trzeba też przyznać, że są ważnym elementem dekoracyjnym. Wybierając dodatkową lampę do salonu z pewnością chcemy, aby była stylowa, ale warto też zwrócić uwagę na to, czy będzie odpowiednio spełniała swoją funkcje. Do jednych z najmodniejszych oświetleń w aranżacji salonu należą wysokie lampy stojące. Stanowią duży, zatem konkretny element uzupełniający aranżacje. Jednoczenie świetnie doświetlają wybrany punkt przestrzeni. Najczęściej lokowane są w pobliżu miejsca wypoczynku, gdzie np. chętnie czytamy. Ponadto świetnie prezentują się w części jadalnianej, która często wydzielona jest właśnie w salonie.

lampy stojące

Najmodniejsze modele lamp stojących do salonu! 

Z pewnością modnym wyborem są modernistyczne lampy podłogowe, których stelaż jest wygięty w luk. Charakteryzują się zazwyczaj dużym, okrągłym kloszem. Można je ustawić w rogu salonu, ale tak, by światło znalazło się np. nad stołem. Prezentują się nowocześnie i doskonale spełniają swoją role. Kolejną propozycją, która wpisuje się w aranżacyjne hity są lampy stojące industrialne, przypominające reflektor. Z pewnością nadają wnętrzu wyjątkowego, indywidualnego charakteru. Rzucając ciepłe światło na pomieszczenie wprowadzają przytulną atmosferę, sprzyjającą odpoczynkowi. Szukając modnej lampy stojącej, warto tez zwrócić uwagę na minimalistyczne modele, charakteryzujące się prostym, cienkim stelażem i małym kloszem. Ich prosty i uniwersalny design sprawia ze pasują do każdego stylu aranżacyjnego.