Ulubiona muzyka w aucie

Dziś, chyba nikt nie wyobraża sobie podróży samochodem, bez dźwięków muzyki w tle. Słuchanie jej w samochodzie stało się tak naturalne, że jej brak zauważamy dopiero w momencie, gdy radio z jakiegoś powodu przestaje grać.

Nie każdy wie jednak, że w historii motoryzacji, montaż radia wyprzedził o kilkanaście lat pierwsze 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. A to o czymś świadczy. Wiele ludzi, woli jednak posłuchać swoich ulubionych zespołów, lub składanek przygotowanych własnoręcznie przed podróżą, niż audycji radiowych. Są też miejsca, gdzie po prostu, żadna rozgłośnia, nie nadaje w akceptowalnej, jakości dźwięku. O ile w nowszych typach aut, podłączenie zewnętrznego nośnika z muzyką nie jest problematyczne, tak w autach nieco starszych, nie jest to już tak oczywiste. Rozwiązaniem może okazać się transmiter samochodowy.

Funkcje transmitera

To niewielkie urządzenie, montowane zazwyczaj w gnieździe zapalniczki, pozwala na podłączenia do samochodu, wszelkich zewnętrznych nośników danych, z nagraną nań ulubiona muzyka lub słuchanie muzyki w formie streamingu. W zależności od wybranego modelu, transmiter samochodowy, łączyć się będzie z zewnętrznym urządzeniem przez kabel USB, dzięki technologii Bluetooth lub na oba te sposoby.

transmiter samochodowy

Inne możliwości tego urządzenia

Transmiter samochodowy, współpracuje zazwyczaj z wieloma typami urządzeń, do których zaliczyć można między innymi:

  • Przenośne odtwarzacze muzyczne
  • Karty pamięci w technologii SD lub micro SD
  • Smartfony oraz tablety
  • Przenośne nośniki danych, czyli popularne pendrive