Zalety plafonów sufitowych

Obecnie plafon to rodzaj lampy sufitowej, która montowana jest na suficie albo w niektórych przypadkach na ścianie. Lampa ta świetnie sprawdzi się w niskich pomieszczeniach, w których klasyczny żyrandol zajmuje dużo więcej miejsca.

Jakie są zalety plafonów sufitowych?

Plafony do nowoczesnego wnętrza

Otóż plafony sufitowe bardzo blisko przylegają do ściany, dzięki czemu zajmują w pokojach mało miejsca. Ponadto ten rodzaj lampy nie przytłacza wnętrza, a za to nadaje mu estetyki i elegancji. Niewątpliwie rynek oferuje różnorodne plafony pod względem kształtów i kolorów (https://macodesign.eu/plafony). Dostępne są kwadratowe, okrągłe i prostokątne, a nawet z półokrągłą kopułą. Zatem będą one paskować do każdego pomieszczenia. Najważniejszą zaletą lamp mocowanych bezpośrednio do ściany bądź sufitu jest to, że oddają one rozproszone światło. Tak więc bardzo łagodnie oświetlają one daną przestrzeń. Warto zaznaczyć, że w nowoczesnych plafonach instaluje się zazwyczaj jedno lub kilka źródeł światła. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku są tzw. lampy LED. Mianowicie lampy LED dają mocne światło, ale zachowują energooszczędność.

Klasyka i nowoczesność

W obecnych czasach można zakupić zarówno lampy o futurystycznym designie, jak i o bardziej klasycznym charakterze. Te pierwsze warto zastosować w domach urządzonych w nowoczesnych stylach. W sklepach stacjonarnych i internetowych klient może znaleźć nowoczesny plafon, na którym umieszczono kilka mniejszych lamp o asymetrycznych i nierównomiernym kącie nachylenia wobec siebie. Z kolei lampy klasyczne posiadają w znacznym stopniu masywniejszą budowę i rozbudowane wzornictwo. Pomimo tego lampy sufitowe przylegające w całości do sufitu to gwarancja nowoczesności i klasyki.