Darmowy prąd ze słońca w domach jednorodzinnych?

Wiele słyszy się o odnawialnych źródłach energii, jednakże w przypadku wielu osób są to tylko opowiadania. Warto jednak zastanowić się nad wykorzystaniem ekologicznej i co najważniejsze, darmowej energii w swoim domowym zaciszu. Nie chodzi tutaj wyłącznie o ochronę środowiska, ale także o spore oszczędności. To właśnie zapewnia chociażby energia pochodzącą ze słońca, czyli z promieniowania słonecznego.

Darmowy prąd ze słońca w domach jednorodzinnych?

Obecnie coraz więcej osób na całym świecie wykorzystuje energię słoneczną jako źródło prądu. Dzięki rozwojowi technologicznemu możliwe stało się pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego, magazynowanie jej i przetwarzanie na energię elektryczną. To pozwala zaoszczędzić ogromne ilości pieniędzy, chociaż inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne nie jest mała.

Tak więc fotowoltaika nie dotyczy już wyłącznie sond kosmicznych czy sztucznych satelitów, ale także domów jednorodzinnych. Dzięki coraz niższym cenom baterii słonecznych i możliwości uzyskania dofinansowania, koszty związane z zakupem i instalacją tego typu urządzeń zostały mocno zredukowane na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Dla kogo prąd z promieniowania słonecznego?

Nie ma wcale konieczności poświęcania sporej ilości miejsca na działce czy też pokrywania całego domu ogniwami fotowoltaicznymi, aby móc cieszyć się darmowym prądem ze słońca. W przypadku domów jednorodzinnych wystarczy umieścić baterie słoneczne bezpośrednio na dachu lub zamontować je na markizach, elewacjach czy też dachu przybudówki.

Możliwe jest nawet zainstalowanie ogniw fotowoltaicznych na żaluzjach zewnętrznych. Jeśli chodzi o pokrycie dachowe, to powinno być ono jednolite. Ważne jest też to, aby dach był skierowany w stronę południową, dzięki czemu możliwe będzie wygenerowanie większej ilości energii elektrycznej przez panele słoneczne. Wówczas taka inwestycja będzie znacznie bardziej opłacalna.

To ile energii elektrycznej zostanie wyprodukowane przez baterie słoneczne, zależy przede wszystkim od wielkości instalacji, rodzaju powierzchni pokrytej panelami i od ilości docierających do baterii promieniowania słonecznego. Jest jeszcze kilka innych czynników, które mają na to wpływ. W celu uzyskania dokładnych informacji odnośnie tego, jaka instalacja fotowoltaiczna będzie w stanie dostarczyć wystarczającej ilości energii elektrycznej, należy przeprowadzić bezpłatne audyty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *